Tür: Çevrimiçi Etkinlik

Konu: Tecrübe Konuşuyor/ Savcılık

Düzenleyen: Ceza Adaleti ve Kriminoloji Kulübü

Konuşmacı: İdris Gültekin

Tarih: 06.03.2021

Saat: 20.00

Düzenleyicinin Açıklamaları

Ceza hukukuna ilgili ve ileride bu alanda kariyer yapmak isteyen arkadaşlarımız için gerçekleştirmeyi planladığımız, “Tecrübe Konuşuyor” adlı online etkinlikte Hukuk Fakültesi öğrencilerini, ileride yapabilecekleri meslekler hakkında bilgilendirmek ve karşılaşacakları birçok meslek grubu ile ilgili bilgiler vermek üzere alanında başarıya ulaşmış kişilerle bir araya getirmeyi ve bu etkinliğimiz sayesinde davetlilerin eğitim süreçlerini ve mesleki tecrübelerini öğrenciler ile paylaşarak, öğrencilere gerek mesleki gerekse akademik tercihlerinde rehber olmalarını amaçlamaktayız. Yıl boyunca devam edecek olan ve farklı kişilerle gerçekleştireceğimiz Tecrübe Konuşuyor’un ilk davetlisi sayın İdris Gültekin.

İdris Bey, 2007 yılı İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. 2010 yılından 2020 yılına kadar Cumhuriyet Savcısı ve Başsavcı olarak görev yapmıştır ve halen HSK Kurul Müfettişi olarak görevine devam etmektedir.

Eğer siz de savcılık mesleği hakkında kapsamlı bilgi edinip İdris Bey’in tecrübelerinden yararlanmak istiyorsanız 6 Mart günü saat 20.00’da bize katılmayı unutmayın.

*Kontenjan sınırlıdır.